Długowieczne płoty z drewna

Trwałe płoty z drewna

Niewłaściwie konserwowane ogrodzenia z drewna błyskawicznie się eksploatują i mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy czar i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać typy konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna trzeba zacząć od należytego oraz dokładnego przygotowania materiału na płot, bo od tego zależy efekt końcowy własnych robót. Przed użyciem artykułów do protekcji oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Podczas gdy zabezpieczymy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, wypada nanosić następne preparaty, które konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od środka, ale nie wytworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi oraz troski.

Całkiem inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten rodzaj płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji stądtoteż służą swoim właścicielom przez długie lata.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s